Ile wynosi minimalna cena za zabieg przeszczepu włosów?

0
1152
cena za przeszczep włosów zdrowie

Utrata włosów, szczególnie w młodym wieku jest ogromnym problemem natury estetycznej zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Co więcej widoczne oznaki łysienia, w znacznym stopniu wpływają na psychikę osób dotkniętych tym problemem i doprowadzają do utraty pewności siebie, a często nawet i do depresji. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się więc zabieg przeszczepienia włosów, który ma na celu przywrócenie ich na tych obszarach skóry, gdzie wzrost włosów jest ograniczony lub nie ma go praktycznie wcale. Warto zaznaczyć, ze przeszczep włosów nie powstrzyma ich wypadania, a by osiągnąć trwałe efekty, niezbędne będzie wykonanie kilku zabiegów. Jednak ile kosztuje przeszczep włosów i jak przebiega sam zabieg?

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Osoby, które zdecydowały się na przeszczep włosów, zwykle zastanawiają się jakimi kosztami jest ten zabieg obarczony. Nie da się ukryć, że przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej i można śmiało powiedzieć, że wiąże się z dość dużym wydatkiem. Cena przeszczepu włosów jednak jest uzależniona przede wszystkim od kliniki, a także od miejsca wykonywania zabiegu i ilości niezbędnych graftów.

Biorąc pod uwagę jednak to, że zabieg ten cechuje się ogromną skutecznością i efektywnością, a przede wszystkim długotrwałym efektem, z pewnością jest on wart swojej ceny. Różne kliniki ustalają swoje cenniki indywidualnie, więc można oczekiwać kwot nawet od 2000 do aż 10000 złotych. Jeśli decydujemy się na profesjonalną klinikę, cenę przeszczepu włosów można będzie sprawdzić na jej stronie internetowej jak np. https://medmix.pl/cena-przeszczepu. Warto również mieć na uwadze to, że niektóre z klinik podjęły współpracę z bankami, dzięki temu koszty zabiegu mogą być rozłożone na dogodne dla klienta raty.

Przeszczep włosów- cena za graft

Wspomniane już zostało, że finalna cena przeszczepu włosów uzależniona jest od tego ile graftów zostanie wykorzystanie. W tym wypadku przeszczepu włosów cena jest uzależniona pojedynczego graftu ma ścisły związek z metodą, przy pomocy której włosy mają być przeszczepione. Jeśli mówimy o cenie graftu do przeszczepu włosów metodą FUT, wówczas koszty oscylują w granicy od 8 do 12 złotych. Z kolei jeśli włosy mają być przeszczepione metodą FUE, cena z pojedynczy graft będzie wyższa i może sięgać od 10 do nawet 18 złotych. W większości klinik ceny za jeden graft są bardzo do siebie zbliżone.

Przeszczep włosów – cena w zależności od miejsca wykonywania zabiegu

Cena przeszczepu włosów jest w dużej mierze wypadkową wielu czynników, które składają się na zabieg. Jednak tym, co ma największy wpływ na finalne koszty jest obszar poddawany przeszczepowi. To z kolei ma związek z ilością graftów jakie zostaną wykorzystane. Można jednak w przybliżeniu podać, że przeszczep włosów – cena będzie prezentowała się następująco w przypadku wybranych obszarów:

  • przeszczep włosów cena za obszar górnej łysiny w okolicy głowy- niezbędne będzie zastosowanie od 600 do tysiąca graftów, w związku z czym cena będzie wynosić od 6 200 do 12 000 złotych.
  • cena przeszczepu włosów w obszarze zakoli – wówczas wykorzystuje się również od 600 do 1000 graftów więc ponownie mówimy o kwocie rzędu 6 200 do 12 000 złotych.
  • cena przeszczepu włosów w obszarze tonsury- w tym przypadku wykorzystuje się od 800 do 1 200 graftów, więc cena będzie oscylowała w granicach od 9 600 do nawet 12 000 złotych.

Warto wspomnieć, że przeszczepu włosów często dokonuje się również w obszarze łuków brwiowych czy linii rzęs. Jak łatwo można się domyślić, wówczas ilość niezbędnych graftów do wykonania zabiegu będzie o wiele niższa, a tym samym cena przeszczepu włosów może oscylować w granicach od 1500 do 2000 złotych.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczepy włosów mogą odbywać się na kilka sposobów, niemniej jednak na samym początku specjalista ustala linię rozmieszczenia, która jest zaznaczona na skórze przed operacją. Pacjent zostaje także poddany miejscowemu znieczuleniu. Kolejnym krokiem jest pobranie paska owłosionej skóry, najczęściej z potylicy pacjenta.

zdrowszy na przeszczepienie włosów

To właśnie z niej wydzielane są implanty, które mają zawierać od 1 do 3 mieszków włosowych na pojedynczy implant. Finalnie, przygotowane implanty zostają wszczepione w skórę głowy, przy pomocy wybranej metody. Można tu wskazać na mikroimplantację, która polega na wszczepieniu mikroimplantów, których średnica nie przekracza 0,9 mm. Implanty zostają umieszczone w naturalnym układzie z zachowaniem milimetra przerwy pomiędzy nimi. Kolejną metodą jest tak zwany Smart Graft.

Jest to zabieg przeprowadzany przez specjalistyczne urządzenie, który pobiera włosy, wydziela implanty i następnie umieszcza je w skórze głowy pacjenta. Warto wspomnieć, że przeszczep włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym. Już po tygodniowej rekonwalescencji pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności. Skóra głowy musi być pielęgnowana, najczęściej maścią z antybiotykiem. Lekarz zaleca również środki przeciwbólowe i schładzanie skóry głowy po przeszczepie żelowymi opatrunkami, gdyż może być ona nieco opuchnięta.