Ćwiczenia na basenie

1
602

Pływanie na basenie jest bardzo dobrą formą aktywności fizycznej, podobnie jak bieganie czy jazda na rowerze. Jest to również świetna forma relaksu i odpoczynku po pracy. Gdy pływamy, pracują wszystkie mięśnie, a co ważne nie męczymy się tak szybko, a do tego doskonale się bawimy. Wydziela się również mnóstwo endorfin, czyli hormonu szczęścia. Jesteśmy uśmiechnięci i z chęcią wracamy do codziennych obowiązków.

Basen a chory kręgosłup – czy pomoże?

Możemy podzielić  ludzi na dwie,  a nawet na trzy grupy korzystających z basenu, oprócz oczywiście sportowców.  Pierwsza to ludzie którzy pływają dla przyjemności i relaksu, druga grupa to ludzie, którzy chcą wyleczyć swoje schorzenia kręgosłupa. Ćwiczenia na kręgosłup na basenie warto wykonywać już z dziećmi od najmłodszych lat. W ich przypadku najczęściej są to  ćwiczenia na skoliozę na basenie. Dzieci bardzo szybko uczą się pływać, a więc im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.

Dorośli natomiast wykonują najczęściej ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy na basenie. Problemy z tą częścią ciała spowodowane są siedzącym trybem pracy. Pływanie na grzbiecie jest najlepsza metodą na to, aby odciążyć mięśnie kręgosłupa. Najlepiej byłoby uczestniczyć w zajęciach z instruktorem, co wiąże się z dodatkową opłata, ale jest bardziej efektowne.

Basen i odchudzanie – czy to dobre połączenie?

Trzecią grupą ludzi są osoby odchudzające się. Pływanie modeluje całą sylwetkę, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie. Ćwiczenia w basenie na odchudzanie są bardzo popularne wśród dorosłych i wśród dzieci, w końcu otyłość jest bardzo groźną chorobą, z którą coraz więcej osób się boryka. Ćwiczenia na brzuch na basenie mogą być bardzo fajną alternatywą dla standardowych „brzuszków“! Duża liczba osób odchudzających się bierze udział zajęciach z  aqua aerobiku z instruktorem. Jak wiadomo gimnastyka w wodzie nie obciąża stawów, przez  co jest zalecana dla osób takimi problemami.

Ważne jest aby chodzić na basen systematycznie, nawet 30 minut raz w tygodniu. Najlepiej jest kupić karnet na basen i uczęszczać na niego systematycznie. A Ci, którzy  posiadają kartę dużej rodziny, powinni zyskać jeszcze większą zniżkę dla siebie i dla dzieci.

Pływanie a odchudzanie

Podczas pływania spala się o wiele więcej kalorii niż podczas innej aktywności fizycznej naziemnej. Spowodowane jest to tym, że woda stawia większy opór niż powietrze, a przy tym jesteśmy w stanie ćwiczyć dłużej i efektywniej. Poza tym pływając nie obciążamy stawów, w wyniku czego jesteśmy w stanie bezpieczniej wykonać większą ilość ćwiczeń.

Trening w wodzie może dać nam wiele przyjemności, a nie musi być nudny. Można uprawiać aqua aerobik lub po prostu marsz w wodzie, ciekawą opcją jest także bieganie w wodzie.

Pływanie poprawia krążenie, stymuluje całe ciało, a podczas pływania pracują wszystkie mięśnie. Ćwiczenia na basenie mają o wiele więcej plusów, niż standardowe ćwiczenia na lądzie. Jeśli lubisz pływać to idealne rozwiązanie dla Ciebie, aby szybko zdobyć upragnioną sylwetkę.

Spalanie tłuszczu na basenie

Podczas trzydziestominutowego treningu na basenie spalimy więcej tłuszczu, niż na lądzie. Osiągniemy zamierzone cele z uśmiechem na ustach. Możemy pływać dowolnym stylem – na grzbiecie, żabką czy pieskiem. Oczywiście najlepsze efekty osiągniemy na zajęciach z instruktorem, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, to warto się na nie zapisać. Najlepiej chodzić na basen dwa lub trzy razy w tygodniu. Kupno karnetu będzie dla nas najlepszym finansowo rozwiązaniem.

Basen nie tylko pozwoli nam osiągnąć wymarzoną, piękną sylwetkę, ale także przyśpiesza metabolizm całego organizmu. Ważne zatem jest, aby utrzymać odpowiednią dietę. Najlepiej jeść zdrowo – gotowane na parze lub pieczone posiłki, bez dodatku tłuszczu. Wybierajmy dużo warzyw, owoców i chude mięso. Powinniśmy  omijać słodycze i wszelkie napoje gazowane. Można zastąpić je zdrowymi przekąskami i oczywiście wodą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here