Dieta 24 godzinna owocowa

0
1091

Ciekawą dietę przedstawia program 24 godzinnego oczyszczania organizmu, który polega na spożywanie samych owoców. Jest to dieta przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, nie sieje spustoszenia w naszym organizmie a wręcz przeciwnie oczyszcza go ze złogów zalegających w naszych jelitach. Całkowicie usprawnia proces przemiany materii jest wskazana dla każdego który chcę się dobrze poczuć we własnym ciele.

Spożywane owoce mogą być całkowicie dowolne, wszystko zależy od upodobań każdego kto na tej diecie jest. Z owoców można komponować pożywne sałatki przy czym trzeba pamiętać że nie wolno je niczym doprawiać. Żadne słodkie sosy, cukier czy tez miód są niewskazane. Można spożywać herbatę owocową, rumiankową, miętowa i inną bardzo sprzyja tej diecie. Nie należy o czym trzeba pamiętać spożywać kawy czy tez czarnej herbaty gdyż wypłukuje cenne minerały z naszego organizmu.

Dieta ta jest typowa dietą oczyszczającą, jednodniową nie należy jej stosować więcej niż 24 godziny gdyż nie dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wprawdzie owoce są zdrowe, jednak przyjmowanie wyłącznie ich nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej dawki wszystkich minerałów i mikroelementów, należy wiec mieć to na uwadze.

Podobnie jak w przypadku wielu innych diet, także gdy chodzi o tą dietę, ważne jest to, aby podczas trwania jej pic jak najwięcej wody niegazowanej, przynajmniej dwa litry dziennie, gdyż pozwala bardzo skutecznie pozbyć się z organizmu zalegających w nim toksyn i produktów przemiany materii. Istotnym czynnikiem jest także to, aby na czas trwania tej diety całkowicie zrezygnować z produktów takich jak kawa czy czarna herbata. Jest to spowodowane tym, że wypłukują one z organizmu bardzo cenne minerały, których i tak w tym czasie w naszym organizmie może brakować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj