Jakie korzyści daje oprogramowanie medyczne dla lekarzy?

0
273
oprogramowanie medyczne dla lekarzy

Przychodnie, kliniki i gabinety lekarskie powinny być dopasowane do zmieniających się potrzeb pacjentów i personelu medycznego. Konieczne jest zatem podążanie za rozwojem technologii i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie służby zdrowia. Właśnie dlatego powstały oprogramowania medyczne, które umożliwiają prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestrację pacjentów czy zarządzanie pracą placówki. Sprawdź, jakie korzyści daje oprogramowanie medyczne i ułatw swoją pracę!

Oprogramowanie medyczne – czy warto z niego korzystać?

Zmiany zachodzące w systemie zdrowia rodzą potrzebę wdrożenia innowacyjnych rozwiązań usprawniających pracę lekarzy oraz personelu medycznego wykonującego pozostałe zadania na terenie placówki. W tym przypadku chodzi głównie o obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej czy też dostosowywanie gabinetów do innych wymagań prawnych. Nie da się ukryć, że w dobie cyfryzacji funkcjonowanie placówek medycznych bez odpowiedniego oprogramowania medycznego jest wręcz niemożliwe.

Czym jest oprogramowanie medyczne? To system informatyczny dedykowany placówkom medycznym (przychodniom, klinikom oraz gabinetom lekarskim), który ma usprawniać funkcjonowanie i organizację pracy w takich miejscach. Powinien więc być szybki, intuicyjny i łatwy w obsłudze, aby na takim rozwiązaniu zyskali zarówno lekarze, jak i pacjenci.

Oprogramowanie medyczne Medyc

Oprogramowanie medyczne – główne zalety takiego rozwiązania

Oprogramowania medycznie stają się już standardem, który znacząco przyspiesza pracę placówek medycznych, ale to nie jedyne jego zalety! Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą program do gabinetów lekarskich?

  • Łatwa rejestracja – internetowy system rejestracji pacjentów zdecydowanie skraca czas całej procedury. Wybierając oprogramowanie medyczne Twoi pacjenci zyskają pełen dostęp do grafików specjalistów, co ułatwia zapisywanie się zarówno na wizyty online, jak i telefoniczne.
  • Portal pacjenta gwarantujący wygodę pacjentów i optymalizujący proces zapisu na wizyty. Jego użytkownicy otrzymują wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, takie jak: czas badania czy jego koszt.
  • Uporządkowanie elektronicznej dokumentacji medycznej, która pozwoli Ci monitorować historię choroby pacjenta w dowolnym miejscu i czasie.
  • Bezpieczeństwo danych bez ryzyka ich kradzieży lub zniszczenia.
  • Możliwość wystawiania e-recept, e-zwolnień oraz e-skierowań.
  • Możliwość wystawiania faktur.
  • Integracja z systemami zewnętrznymi (m.in eWUŚ, Diagnostyka, ALAB).
  • Integracja z systemami wewnętrznymi (m.in. magazyn, drukarka, kasa fiskalna).
  • Możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb specjalistów np. stomatologa czy lekarza medycy pracy.

Dla kogo oprogramowanie medyczne?

Dobre oprogramowanie medyczne, takie jak Medyc to rozwiązanie zarówno dla małych, prywatnych gabinetów, jak i przychodni i dużych placówek medycznych. Jego ogromną zaletą jest możliwość dostosowania funkcjonalności do konkretnych potrzeb. Przyjazny interfejs umożliwia każdej osobie, niezależnie od stopnia zaawansowania obsługi komputera, korzystanie z tego oprogramowania.

Oprogramowanie medyczne Medyc jest przede wszystkim praktyczne, ponieważ pozwala wykonywać wiele czynności związanych z dokumentacją medyczną w jednym panelu. To znacząco skraca czas wypełniania formalności podczas wizyty, dzięki czemu możesz poświęcić go znacznie więcej pacjentowi.

Program medyczny MedycJedno oprogramowanie medyczne – wiele korzyści

Główną zaletą oprogramowania medycznego jest jego kompleksowość. Program oferuje szereg funkcjonalności, usprawniających prowadzenie gabinetu lekarskiego, w jednym miejscu. Pozwala komfortowo zarządzać kluczowymi czynnościami z punktu widzenia obsługi pacjentów – od strony medycznej i administracyjnej.

Program do przychodni Medyc został stworzony po konsultacjach ze środowiskiem lekarskim, dzięki czemu doskonale odpowie na Twoje potrzeby. System jest na bieżąco aktualizowany (zgodnie ze zmianami Ministerstwa Zdrowia) i spełnia wymagania GIODO oraz RODO, przez co jest całkowicie bezpieczny. Wdrożenie takiego programu to satysfakcja dla obu stron – lekarzy, jak i osób korzystających ze świadczeń medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj