Katar – jak walczyć z jesiennym wrogiem

0
896
katar co robić?

Jesień to czas, kiedy odporność naszego organizmu często pozostawia wiele do życzenia. To jednocześnie czas, w którym w powietrzu zaczyna krążyć zdecydowanie więcej patogenów. Efekt? O złapanie kataru w przedszkolu, szkole czy pracy nietrudno. Jak sobie z nim poradzić?

Skąd się bierze katar?

Katar to nie choroba, a objaw. Najczęściej za jego pojawienie się odpowiadają różnego rodzaju infekcje, a także alergie. W okresie jesiennym szczególnie te pierwsze. Przeziębienie złapać bardzo łatwo, a jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym, to gwarancja regularnego mierzenia się z tym problemem sięga prawie 100%. Katar, który jest dolegliwością uciążliwą, ponieważ utrudnia i oddychanie i porozumiewanie się, to efekt nieżytu nosa, a więc rozwoju stanu zapalnego w śluzówce. Za rozwój infekcji tego typu najczęściej odpowiedzialny jest wirus, którego nie jesteśmy w stanie usunąć (choć możemy zapobiegać albo przynajmniej hamować jego namnażanie się w organizmie). Z objawami choroby takimi jak katar możemy skutecznie walczyć.

Co trzeba zrobić, aby pozbyć się kataru?

Infekcja wirusowa w organizmie sprawia, że śluzówka zaczyna produkować większą niż zazwyczaj ilość wydzieliny. W efekcie pojawiają się problemy z jej wydalaniem, a to z kolei prowadzi do uczucia zatkania nosa. Co więc należy zrobić? Ułatwić organizmowi pozbywanie się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, przede wszystkim przez jej rozrzedzanie. Z pomocą mogą przyjść tutaj różnego rodzaju leki apteczne, także te blokujące katar, natomiast bardzo skuteczną pomocą w walce z tą dolegliwością może się okazać olejek eukaliptusowy. Możesz go kupić na przykład tutaj: https://klaudynahebda.pl/sklep/olejek-eukaliptusowy/

Dlaczego olejek eukaliptusowy jest tak skuteczny w walce z katarem?

Z pewnością nieraz słyszałaś, że w trakcie infekcji lub walki z katarem niezastąpioną pomocą jest właśnie olejek eukaliptusowy. Oczywiście nie jest to jedyny olejek, po który można wtedy sięgnąć ( z pomocą przychodzi olejek goździkowy, cynamonowy, z mięty pieprzowej), natomiast w kontekście walki z katarem jest on absolutnym hitem. Przede wszystkim bardzo skutecznie rozrzedza wydzielinę, co sprawia, że znacznie łatwiej jest ci się jej pozbyć.

To jednak nie wszystko olejek eukaliptusowy działa także na samo źródło choroby, blokując namnażanie się bakterii i wirusów, które odpowiadają za pojawienie się infekcji. Dzięki inhalacjom z jego dodatkiem lub dyfuzji w pomieszczeniu możesz skutecznie przynieść ulgę sobie albo komuś z domowników. Stosowanie olejku zależy od twoich chęci i możliwości. Możesz go dyfuzować, możesz stosować inhalacje nad miską z gorącą wodą, możesz w końcu nasączyć olejkiem wacik i podtykać go pod nos, kiedy coraz ciężej ci się oddycha.

Na dobry sen

Z pewnością olejek eukaliptusowy warto wykorzystać szczególnie wieczorem, aby przed snem pozbyć się nadmiaru zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o komfortowy sen, który pomoże się organizmowi zregenerować, sięgnij po olejek lawendowy. Działa on nie tylko przeciwbólowo, ale także uspokaja, pomaga w wyciszeniu. Wystarczy kilka kropli umieścić na poduszce do spania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj