Czy jest możliwe skuteczne usunięcie zmarszczek i jak je przeprowadzić?

0
53
usunąć zmarszczki - gdzie? jak?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już około 30 roku życia. Chociaż można je zaakceptować, większość woli się ich pozbyć. Gładka, jędrna i pełna zdrowego blasku skóra jest możliwa nawet po ukończeniu 30 roku życia. Warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, która w bezpieczny sposób przywraca skórze młody i estetyczny wygląd.

Toksyna botulinowa typu A 

Często wykorzystywanym sposobem na pozbycie się zmarszczek, jest toksyna botulinowa typu A. Poza przywracaniem młodego wyglądu skóry, wykorzystywana jest także w rozwiązywaniu innych problemów, na przykład nadpotliwości pach. Dzięki toksynie botulinowej typu A, można wygładzić poprzeczne zmarszczki pojawiające się na czole, kurzych łapek, zmarszczek w okolicy nosa lub tych w okolicach ust. Zastosowanie toksyny botulinowej typu A ma wiele zalet, dzięki czemu jest tak bardzo popularna:

  • zabieg jest krótki i bezpieczny,
  • poziom bolesności jest niewielki,
  • możliwe jest wykorzystanie preparatu znieczulającego,
  • igły wykorzystywane podczas zabiegu są cienkie,
  • zabieg jest wysoce efektywny,
  • skóra wygląda dobrze nawet po ustąpieniu działania toksyny botulinowej typu A,
  • nieskomplikowane wymagania dotyczące postepowania po zabiegu.

Z zabiegu wykorzystującego toksynę botulinową typu A, można skorzystać w każdej klinice, która oferuje zabiegi medycyny estetycznej. To bardzo wygodny i prosty sposób na usuwanie zmarszczek. Katowice to jedno z miast, w którym można znaleźć kliniki oferujące wysoki poziom usług. Warto z nich skorzystać, aby zyskać szansę na piękny wygląd.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zastosowania toksyny botulinowej, pojawiają się zazwyczaj w ciągu tygodnia od podania preparatu. Można zauważyć wyraźne wygładzenie zmarszczek. Skóra znowu staje się gładka, a twarz wygląda bardziej łagodnie i młodo. Nie obawiaj się, że zaczniesz wyglądać sztucznie. Osoby wykonujące zabieg posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, dzięki czemu możliwe jest osiąganie naturalnych i zadowalających rezultatów. Efekty mogą utrzymać się od 2 do 6 miesięcy po zastosowaniu toksyny botulinowej typu A. Zabieg można powtórzyć, ale trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego czasu przerwy. Powinien on wynosić co najmniej 12 tygodni.

Warto pamiętać o tym, iż nawet gdy ustępuje już działanie toksyny botulinowej, twarz wciąż wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Dzieje się tak dlatego, iż w czasie działania preparatu skóra może odpocząć od marszczenia, dzięki czemu wygląda bardziej korzystnie.

Postępowanie po zabiegu

Każdy zabieg oznacza konieczność przestrzegania pewnych zasad po jego wykonaniu. W przypadku usuwania zmarszczek poprzez użycie toksyny botulinowej typu A, również należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Trzeba przygotować się na to, iż w miejscu zaaplikowania toksyny botulinowej może pojawić się niewielkie zaczerwienienie. Nie powinno jednak wzbudzać niepokoju, jest to całkowicie normalne. Przez kilka godzin po zabiegu, należy unikać schylania się. Należy pozostawać w pozycji pionowej. Kolejne zalecenie dotyczy dotykania obszaru, który był poddany zabiegowi. Należy tego unikać. Przez 14 dni po wykonaniu zabiegu, trzeba zrezygnować z sauny, basenu, kriokomory oraz kąpieli parowych. Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy powstrzymać się od podejmowania aktywności fizycznej oraz spożywania alkoholu. Warto pamiętać również o stawieniu się na wizytę kontrolną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here