Czy kobiety powinny spożywać odżywki białkowe?

0
961
kobieta na siłowni

Odżywki białkowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Jeśli zastanawiasz się, czy kobiety również mogą je spożywać, odpowiedź brzmi: tak! Wyjaśniamy, w jaki sposób odżywki białkowe wspierają budowę masy mięśniowej, jaką pełnią rolę w procesie regeneracji po treningu oraz dlaczego powinny je stosować wszystkie osoby podchodzące do treningu na poważnie.

Jak działają odżywki białkowe?

Białko to jeden z podstawowych składników odżywczych. Jest ono niezbędne w diecie każdego człowieka: zarówno mężczyzny, jak i kobiety, dorosłego i dziecka. Odżywki białkowe to natomiast nic innego jak skondensowana, łatwo przyswajalna forma białka. Spożywanie odżywek białkowych ma na celu uzupełnienie braków w diecie. Oczywiście, nic nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety, jednak zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy różnymi składnikami odżywczymi w gotowanych własnoręcznie potrawach jest bardzo trudne. Co więcej, przy intensywnym treningu dostarczenie wystarczającej ilości protein jest praktycznie niewykonalne. Dlatego właśnie warto sięgać po odżywki białkowe.

Białko a regeneracja

Optymalny bilans proteinowy jest niezbędny w przypadku osób aktywnych, trenujących. Białko wspomaga regenerację włókien mięśniowych i chroni je przed nadmierną degradacją. Niedobory białka wiązać się mogą zaś z takimi konsekwencjami jak osłabienie, bóle mięśni czy zaburzenia odporności. Dbanie o właściwą podaż białka jest wskazane nie tylko w przypadku osób chcących zbudować masę mięśniową czy zredukować tkankę tłuszczową, ale również w przypadku wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia.

Czy kobiety powinny sięgać po odżywki białkowe?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, odżywki białkowe nie są produktami zarezerwowanymi dla mężczyzn. Wręcz przeciwnie – białko jest niezbędnym składnikiem diety każdego człowieka. Również kobiety prowadzące intensywny tryb życia, trenujące na siłowni czy uprawiające inne sporty powinny sięgać po odżywki białkowe. Pozwalają one zregenerować się po treningu, odżywić organizm oraz zadbać o dobry stan kośćca.

Jak informuje ekspert ze sklepu z odżywkami WXN Labswielu specjalistów z dziedziny dietetyki poleca kobietom białko serwatkowe. Ma ono korzystny profil aminokwasowy i jest dobrze przyswajalne.

Odżywki białkowe, podobnie jak wszystkie inne rodzaje suplementów, powinny być stosowane w odpowiednich dawkach. Ilość białka zależy między innymi od wagi ciała oraz intensywności i częstotliwości treningów. Dlatego przed rozpoczęciem suplementacji, warto dokonać odpowiednich obliczeń dotyczących indywidualnego zapotrzebowania na białko lub skonsultować się z dietetykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj