Czy pływanie jest związane z judo?

0
1021
PŁYWANIE I JUDO ŻE JAK?

Możesz się zastanawiać, czy pływanie jest związane z judo?

Trening i rozwój w całego ciała

Każdy, kto był na macie wie, że judo to intensywny trening. To prawda, że pływanie to inny rodzaj ćwiczeń, które może zapewnić wszechstronne korzyści dla rozwoju młodych adeptów/ek judo.

„Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl o korzyści płynących z pływania, jest to, że jest to sport całego ciała” – mówi Avischious. „Zdecydowanie używasz różnych grup mięśniowych niż w judo, a także jest to ćwiczenie aerobowe.”

Bycie w basenie zamiast na macie sprawia, że ​​myślisz inaczej, dodał – pomagając w rozwoju mózgu i świadomości ciała.

„To umiejętność na całe życie” – mówi Avischious. „Tak jak gimnastyka jest dobra dla świadomości ciała, pływanie działa w ten sam sposób”.

Dobry dopełniacz

Szczególnie na poziomie młodszych dzieci (4-7 lat), gdzie dzieci są:

A) wciąż daleko od pełni rozwoju atletycznego

B) próbują dowiedzieć się, jakie sporty naprawdę lubią, pływanie jest dobrym uzupełnieniem wielu różnych aktywności.

„Szczególnie w młodszym wieku mamy wielu sportowców jest zaangażowanych w wiele sportów” – mówi Avischious. „Zachęcamy dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.”

Nauka wytrwałości

Pływanie promuje dedykację, której wymaga, aby osiągnąć sukces. Nauka bycia dobrym pływakiem to jedno. Uczenie się bycia szybkim i sprawnym pływakiem wymaga niezliczonych powtórzeń, które pomagają dziecku dostrzec korzyści płynące z treningu i wytrwałości – lekcje, które wykraczają poza pływanie i przechodzą do innych sportów, a także do życia w ogóle.

„Wiele z nich dotyczy właściwej techniki, która jest jednym z głównych przekazów modelu rozwoju w judo” – mówi Avischious. „Chcemy, aby dzieci uczyły się odpowiedniej techniki, aby mogły się na niej opierać z wiekiem. Wiele klubów również kładzie nacisk na ogólną sprawność. ”

Bezpieczeństwo

Jest to dodatkowa korzyść, ale mimo to jest ważna: posiadanie dziecka, które jest dobrym pływakiem, może trochę odjąć strachu z zabawami związanymi z wodą.

„To jeden z tych rzadkich sportów, z których możesz umrzeć, jeśli nie wiesz, jak to zrobić” – mówi Avischious. „Z punktu widzenia bezpieczeństwa ma to sens (dla dzieci, które mają lekcje pływania). Niezależnie od tego, czy dzieci są w jeziorach czy w basenach, rodzicom chcą być naprawdę pewni, że ich pociechy są bezpieczne. ”

Społeczne i dostępne

W basenie nikt nie siedzi na ławce – wszyscy rywalizują, ucząc się lekcji życia i nawiązywania przyjaźni po drodze. Większość z nas mieszka w odległości 15 minut od basenu, co sprawia, że ​​jest to wygodny sposób, aby dziecko doświadczyło czegoś wspaniałego dla swojego rozwoju.

Jeśli więc chcesz zintegrować zabawę i fitness z letnim wypoczynkiem młodego adepta/ki judo, pływanie może być idealne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj