Domowy trening na klatkę piersiową

0
1206

Klatka piersiowa nie jest trudna do wyćwiczenia, ale wiele osób o niej zapomina podczas wykonywania innych ćwiczeń. Jeśli chcemy, aby dobrze się prezentowała, to należy odpowiednio zadbać o regularne ćwiczenie mięśni. Trening w domu na klatkę piersiową nie jest trudny do wykonania, wystarczy regularnie sięgać po ćwiczenia. Trening w domu z hantlami nie wymaga także posiadania specjalistycznego sprzętu, a hantle są na tyle tanie, że każdy może sobie na nie pozwolić.

Czy trening na klatkę piersiową bez sprzętu jest możliwy? Oczywiście, że tak, ale będzie on mniej efektywny w niektórych przypadkach. W ostateczności hantle można zastąpić na przykład butelkami wypełnionymi wodą lub mokrym piaskiem – w tym drugim przypadku obciążenie będzie dobre dla osób, które już mają doświadczenie w treningu klatki piersiowej.

Pompki jako ćwiczenie na klatkę piersiową

Podstawowym i najprostszym do wykonania ćwiczeniem na klatkę piersiową są pompki. Na klatkę piersiową działają naprawdę dobrze, a przy tym pozwalają nam ćwiczyć mięśnie ramion i brzucha. Poprawna postawa podczas ich wykonywania jest bardzo ważna. Wiele osób popełnia błąd, ponieważ podczas wykonywania pompek ruszają one biodrami, podciągając się do góry lub w dół. Jednakże biodra powinny być nieruchome, a cały ciężar powinien spoczywać właśnie na ramionach i mięśniach klatki piersiowej.

Pompki na krześle są alternatywą dla zwykłych pompek i pozwalają wyćwiczyć także inne grupy mięśni klatki piersiowej. Nogi powinny być oparte na krześle podczas ich wykonywania. Najtrudniejsze są do wykonania pompki pod ścianą, które wykonuje się stojąc na rękach i podpierając się plecami o ścianę. To ćwiczenie tylko dla zaawansowanych osób, które bez problemów są w stanie wykonać serię kilkudziesięciu zwykłych pompek. Warto, szczególnie na początku, zadbać o odpowiednią asekurację.

Oprócz pompek na mięśnie klatki piersiowej doskonale działają różne ćwiczenia z hantlami. Są efektowne, hantle można zakupić w każdym sklepie sportowym, a zastąpić je można także na przykład butelkami z mokrym piaskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj