Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

0
539
kijki trekking cfds

W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.

Trekking z kijkami dla każdego

Większości z nas kijki trekkingowe kojarzą się ze zbędnym dodatkiem dla seniorów ograniczających się głównie do turystyki pieszej na terenie miasta. Nic bardziej mylnego – profesjonalne akcesoria trekkingowe odgrywają dużą rolę także, gdy jesteśmy amatorami trekkingu górskiego. Świetnie sprawdzają się podczas wspinaczki w wyższych partiach terenu, których w naszym kraju przecież nie brakuje – w końcu duża ilość pieszych szlaków turystycznych, obfitujących w malownicze widoki, jest jednym z powodów, dla których tak wiele osób wybiera właśnie ten rodzaj aktywności. Kijki trekkingowe powinny znaleźć się w naszym bagażu zarówno podczas wyjazdu w góry, jak i podróży w dalsze, egzotyczne wyprawy, podczas których będziemy wędrować po pustynnym czy wulkanicznym terenie.

Komfort i bezpieczeństwo dzięki kijom trekkingowym

Profesjonalne kijki do trekkingu to podstawowy element wyposażenia miłośnika pieszych wypraw. Przydadzą się każdemu, bez względu na kondycję i rodzaj preferowanej aktywności. Nie zawsze w pełni doceniamy ich znaczenie i mamy świadomość tego, jak dużą rolę odgrywają podczas wielogodzinnych marszów czy wspinaczek – szczególnie w przypadku nierównego i bardziej wymagającego podłoża. Warto wiedzieć, że profesjonalne kijki do trekkingu mają dwie zasadnicze zalety:

  • odciążają kręgosłup i dolne partie ciała podczas pieszych wędrówek, ponieważ umożliwiają przeniesienie na nie części ciężaru ciała i niesionego bagażu. W praktyce oznacza to, że nasza wędrówka jest mniej męcząca oraz bardziej komfortowa – to szczególnie ważne w przypadku długich dystansów i większych wysokości;
  • zapewniają dodatkową stabilizację i pomagają utrzymać równowagę. Stanowią stabilne źródło podparcia, co sprawia, że trekking staje się bezpieczniejszy i bardziej stabilny – bez względu na rodzaj podłoża i panujące warunki atmosferyczne.

Dzisiaj wielu producentów oferuje nam kije trekkingowe odpowiednie na każdą porę roku, które sprawdzą się w różnych warunkach. Ułatwią trekking nie tylko zimą, lecz także latem – każdy miłośnik bardziej lub mniej wymagających spacerów z pewnością przyzna, że ich wartość jest nieoceniona.

Jakie kijki trekkingowe wybrać?

Aby wędrówki z kijami trekkingowymi były prawdziwą przyjemnością i faktycznie podnosiły komfort aktywnego spędzania wolnego czasu, należy starannie wybrać egzemplarz dla siebie. W tym celu warto przyjrzeć się różnym modelom dostępnym na rynku i wybrać taki, który sprawdzi się w każdych warunkach. Nie zapominajmy, że liczy się nie tylko jakość, lecz także komfort użytkowania. Bez względu na poziom naszych umiejętności i rodzaj trudności preferowanych wędrówek, nasze kije trekkingowe powinny:

  • być wykonane z wytrzymałego, ale bardzo lekkiego materiału, aby nie stanowić dodatkowego obciążenia;
  • być wyposażone w taśmę na nadgarstek, która znacząco podniesie poziom użytkowania;
  • posiadać miękką i poręczną rękojeść, która będzie dobrze leżeć w dłoni (np. z neoprenowej pianki);
  • być składane, co umożliwi schowanie ich do plecaka w razie potrzeby;
  • posiadać zewnętrzny system blokowania, który podniesie poziom naszego bezpieczeństwa;
  • być wyposażone w opcję regulowania długości, która jednocześnie ułatwi ich szybkie złożenie, np. w niższych temperaturach, gdy mamy na rękach rękawice.

Jeśli szukasz profesjonalnych i odpowiednich dla siebie kijów trekkingowych, sprawdź akcesoria trekkingowe w sklepie internetowym e-horyzont, który posiada szeroki asortyment dla osób w każdym wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here