Męskie spodnie rowerowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
1338
męskie spodnie rowerowe zdjęcie

Komfortowa jazda na rowerze daje dużo przyjemności i równocześnie pozwala na zwiększenie swoich osiągów. A tym, co umożliwia wygodną jazdę, są oczywiście spodnie rowerowe. Dzisiaj praktycznie każdy myślący poważnie o swojej rowerowej pasji cyklista, posiada tego typu odzież sportową. Sprawdza się ona zarówno w chłodne, jak i w ciepłe dni, na trasach szosowych i terenowych. Trzeba jednak umiejętnie dopasować jej rodzaj i krój. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze męskich spodni rowerowych?

Męskie spodnie rowerowe – dopasowanie do warunków zewnętrznych

Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze męskich spodni rowerowych jest ich dopasowanie do warunków atmosferycznych, jakie towarzyszą nam w trakcie jazdy. Na rynku znaleźć można niezwykle bogatą ofertę spodni rowerowych z różnego rodzaju ociepleniem. W tym przypadku znaczenie ma zarówno rodzaj zastosowanego materiału, jak i jego gramatura, która wpływa na stopień ocieplenia. W celu ułatwienia wyboru producenci z reguły określają zakres temperatur, w jakich dany model spodni sprawdza się najlepiej.

Na początku przygody z kolarstwem warto kierować się gotowymi parametrami. Wraz z doświadczeniem, będziemy mogli dopasować spodnie do naszych indywidualnych potrzeb. Przy czym męskie spodnie rowerowe mogą być również wodoodporne lub wyposażone w specjalne membrany nieprzepuszczające wiatru. Ponadto sama długość spodni także powinna być dobierana do pory roku i panującej pogody.

Spodnie rowerowe z szelkami czy bez?

Kolejną ważną sprawą, która decyduje o tym, w jakim stopniu nasze spodnie rowerowe będą wygodne, jest ich budowa. Chodzi tutaj przede wszystkim o męskie spodnie rowerowe z szelkami i bez szelek. Dla cyklistów, którzy wykręcają dziesiątki, a nawet setki kilometrów tygodniowo, najlepszym wyborem są spodnie rowerowe z szelkami. Wpływa na to kilka czynników.

Pierwszym z nich jest to, że tego typu spodnie idealnie przylegają do ciała i nie przesuwają się, co jest szczególnie ważne w przypadku spodni rowerowych z wkładką. Drugim natomiast jest to, że dzięki szelkom w czasie jazdy dolna część pleców jest chroniona przed podwiewaniem.

Inną równie ważną zaletą, jaką mają męskie spodnie rowerowe z szelkami, jest eliminacja uciskającego podbrzusze paska, który w spodniach bez szelek może stanowić problem w przypadku długich tras. Oczywiście wszystko zależy od kroju spodni rowerowych, ponieważ również te bez szelek mogą zapewnić komfort jazdy i wcale nie muszą mocno uciskać podbrzusza.

Funkcjonalność i wygoda

Przy wyborze spodni rowerowych należy zwrócić uwagę również na ich funkcjonalność, która powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy bowiem zarówno spodnie obcisłe, jak i te o kroju luźniejszym – tutaj różni cykliści mają różne upodobania, nie każdy lubi obcisłe stroje rowerowe. Na komfort użytkowania spodni wpływa również ich dodatkowe wyposażenie.

Na rynku znajdziemy spodnie rowerowe z zamkami przy kostkach, pozwalające na łatwiejsze ściąganie czy ubieranie spodni, a także z odpinanymi nogawkami, które w szybki sposób zamieniają się w spodenki. Dostępne są również spodnie rowerowe z zamkiem biegnącym wzdłuż nogawki, co przydatne jest szczególnie dla uczestników zawodów sportowych typu triathlon czy innych dyscyplin łączonych. Warto zatem i na to zwrócić uwagę, aby wybrane spodnie pasowały nam pod każdym względem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj