Ćwiczysz? Nie zapomnij o odpowiednich odżywkach, które wspomogą twoje ciało

0
698
fot. materiały prasowe

Sport jest dla wielu osób ważnym elementem życia, pomagającym w utrzymaniu nienagannej sylwetki i dobrego zdrowia. Jednak może też być obciążającym wyzwaniem, które sprawia, że organizm wymaga wspomagania z zewnątrz, aby mógł się odpowiednio zregenerować. Właśnie dlatego jeśli ćwiczysz, powinieneś też pamiętać o jego suplementacji.

Dlaczego regeneracja jest tak ważna?

Odpowiednia regeneracja organizmu po ćwiczeniach jest niezwykle ważna, aby cele postawione przed osobą uprawiającą sport mogły zostać osiągnięte. Dzieje się tak dlatego, że każdy wysiłek fizyczny pociąga za sobą mikrouszkodzenia, które powstają na skutek obciążenia w całym organizmie. Pełnią one bardzo ważną rolę: mobilizują organizm do samoczynnej naprawy, która odbudowuje te drobne uszkodzenia, a jednocześnie wzmacnia strukturę tkanek. Dzięki naturalnej regeneracji mikrouszkodzeń mięśnie rosną i stają się coraz silniejsze, a kości zwiększają swoją gęstość.

W efekcie to właśnie regeneracja organizmu wpływa korzystnie na to, co pragną osiągnąć osoby uprawiające sport. To ona gwarantuje, że pojawi się piękna rzeźba ciała, z zaznaczonymi mięśniami, a także zwiększy się jego wydolność, siła czy elastyczność. Co więcej, regeneracja mikrouszkodzeń idzie w parze także z ogólną regeneracją organizmu, a co za tym idzie, z jego odmłodzeniem.

Wspomaganie regeneracji dla własnego zdrowia

Wiedząc już, że regeneracja organizmu jest tak ważna, należy pamiętać, aby pozwolić ciału na jej wykonanie. Dlatego też nie należy zbyt mocno obciążać organizmu ćwiczeniami, ani przedłużać wysiłku ponad miarę. Kiedy robimy w ten sposób, mikrouszkodzenia rozrastają się i mogą zmienić w prawdziwe kontuzje. Często właśnie tak dzieje się w przypadku osób doświadczonych, które zamiast stopniowo rozpoczynać przygodę ze sportem, biorą na siebie od razu zbyt wielki ciężar lub nie robią odpowiednich przerw.

Oprócz zachowania umiaru w ćwiczeniach warto także wspomagać naturalne procesy regeneracji, poprzez dostarczanie do organizmu niezbędnych mikro- i makroskładników. To one biorą udział w procesie odbudowy mięśni i kości, uzupełniając braki i wzmacniając ciało. Oczywiście, procesy budulcowe wykorzystują głównie te składniki, które znajdują się w naszym pożywieniu. Jednak czasem nie jest ono w stanie dostarczyć wszystkiego, co niezbędne w pożądanych ilościach. Wówczas, aby zapobiec niedoborom i nie spowalniać regeneracji, warto skorzystać z profesjonalnych odżywek dla sportowców.

Wszystko, co potrzebne, w jednej saszetce

Aby zregenerować mięśnie, niezbędne są przede wszystkim białka (a dokładnie zawarte w nich aminokwasy), ale także minerały i witaminy. Z kolei szybki zastrzyk energii, potrzebny, aby dalej działać po wysiłku fizycznym, mogą zapewnić węglowodany. Nie bez znaczenia są także elektrolity, które korzystnie wpływają na całą gospodarkę wodno-mineralną organizmu. SiS odżywki to porcja zdrowia, która zawiera wszystkie wymienione wyżej mikro- i makroskładniki. Korzystając z saszetki SiS Rego Rapid Recovery można więc łatwo i szybko wspomóc organizm, aby dalej funkcjonował i odbudowywał się po wysiłku. Warto sięgnąć także po inne produkty: nawadniające i uzupełniające niezbędne składniki odżywcze, dzięki czemu organizm zawsze będzie w idealnym stanie, nawet po wzmożonym wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj