Masz problemy z utrzymaniem równowagi psychicznej? Umów się na wizytę u psychologa

0
895
psycholog a zdrowie dlaczego warto
fot. materiały prasowe

Współczesne czasy potrafią nam dostarczyć wielu powodów do zmartwień i złego samopoczucia. Wielu z nas nie potrafi sobie samodzielnie poradzić ze strachem, złością, samotnością. Do tego dochodzą czynniki genetyczne i warunki w jakich dorastaliśmy. W sytuacjach kryzysowych warto skorzystać z pomocy specjalisty, który nie tylko nas wysłucha, ale także pomoże odnaleźć równowagę.

Z jakimi problemami można udać się do psychologa?

Warto mieć świadomość, że ludzie rodzą się z różnym poziomem wrażliwości i wychowują się w różnych środowiskach. Problemy niektórych motywują do działania, a innych wręcz odwrotnie. Gdy czujemy, że nasze podejście do życia utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, warto skorzystać z psychoterapii.

Psycholog to specjalista, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie udzielania świadczeń psychologicznych. Specjalista w zakresie psychologii diagnozuje pacjenta oraz pomaga radzić sobie z problemami. Diagnoza może dotyczyć takich problemów jak między innymi: trudności w funkcjach poznawczych (problemy z pamięcią, koncentracją, zaburzenia snu, nagła zmiana cech osobowości) lub kwestii związanych z ilorazem inteligencji (np. poznanie swoich słabych i mocnych stron).

Psychologia ma także narzędzia do tego, by pomagać ludziom w określaniu ich preferencji i predyspozycji zawodowych. Sprawdzone metody badawcze pozwalają na wskazanie kierunków, w których dana osoba czułaby się najlepiej. Psycholog może zatem wesprzeć nas przy planowaniu ścieżki zawodowej lub przy wyborze kierunku studiów.

Jak wygląda terapia psychologiczna?

Terapia psychologiczna to rozmowa, ale taka, która może odmienić nam życie. Psycholog wysłuchuje pacjenta, a następnie pomaga Pacjentowi poszukiwać metod rozwiązywania jego problemów. Kluczowa jest jednak szczerość. Tylko wtedy specjalista będzie mógł naprawdę nam pomóc.

Na spotkaniu z psychologiem zawsze przeprowadza się wywiad psychologiczny, który ma uszczegółowić wiedzę psychologa na temat trudności pacjenta. Jeśli posiadamy jakiekolwiek wcześniejsze opinie psychologiczne, wyniki badań, listę spożywanych leków, karty wypisowe ze szpitali, to warto zabrać je ze sobą na pierwsze spotkanie. Tego rodzaju dokumentacja pomoże psychologowi w nakreśleniu potencjalnych źródeł problemu.

Do kogo warto zapisać się na pierwszą wizytę?

Z całą pewnością warta polecenia jest Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic, która współpracuje z najlepszymi specjalistami. Zespół psychologów poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic, której siedziby znajdują się już w całej Polsce, jest bardzo liczny. Dzięki temu na wizytę nie trzeba długo czekać.

Na spotkanie z psychologiem można umówić się zarówno telefonicznie (799-399-499), jak i przez formularz online, który jest dostępny na firmowej stronie internetowej. Oddziały Kliniki znajdują się w takich miastach, jak: Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, czy Bydgoszcz. W ofercie są zarówno spotkania z psychologiem, jak również m.in. z psychiatrą, neurologiem, endokrynologiem, seksuologiem. Wśród pacjentów znajdują się osoby w różnym wieku, w tym dorośli, młodzież oraz dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj