Tomografia komputerowa – na czym polega badanie i jak się do niego przygotować?

0
1224
tomogr

Wiele skomplikowanych i nieoczywistych nazw badań i procedur medycznych budzi wśród pacjentów lęk lub nawet niechęć do udania się na swoje badanie. Przepełnione szpitalne korytarze oraz wizja wykonania badania na przestarzałym sprzęcie przez kadrę medyczną, która nie wzbudza większej sympatii również nie wpływa korzystnie na statystykę wykonywania badań z zakresu diagnostyki obrazowej takich jak tomografia komputerowa.

Dodatkowo, lęk pacjentów przed tomografią komputerową wynika z tego, że zlecający badanie lekarz prawdopodobnie ma ważne powody do wysłania pacjenta na takie badania, a sami pacjenci przez to obawiają się usłyszeć złą diagnozę.

W wyniku tego wszystkiego bardzo często polscy pacjenci zwlekają z wykonaniem swoich badań. Warto mieć na uwadze, że wczesna diagnostyka jest najważniejszym krokiem na drodze do pełnego odzyskania zdrowia, jeżeli na coś chorujemy. Im wcześniej problem we wnętrzu organizmu zostanie zdiagnozowany, tym lepsze rokowania na przyszłość. Dowiedz się na czym polega tomografia komputerowa oraz jak się do niej prawidłowo przygotować, aby cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo.

Tomografia komputerowa – czym jest?

Badanie tomografii komputerowej wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do przeanalizowania różnych struktur w obrębie organizmu pod wieloma kątami. Innymi słowy tomografia komputerowa pozwala dostrzec niebezpieczne zmiany we wnętrzu ludzkiego organizmu oraz określić ich wpływ na zdrowie pacjenta. Nie należy się jednak bać, że po poddaniu się działaniu promieniowania rentgenowskiego nagle zaczniemy świecić w ciemności! W nowoczesnych placówkach tomografii komputerowej stosuje się innowacyjną aparaturę, która pozwala na maksymalne zmniejszenie ilości promieniowania, które dostaje pacjent.

Tomografia komputerowa wykonywana jest najczęściej w diagnostyce urazów, nagłej diagnostyce w przypadkach zagrożenia życia oraz diagnostyce onkologicznej. Wśród popularnych obszarów ludzkiego ciała, gdzie wykonuje się tomografię komputerową znajdują się głowa, klatka piersiowa, kończyny górne i dolne oraz wszystkie odcinki kręgosłupa.

Przygotowanie do tomografii komputerowej nie jest szczególnie skomplikowane. Każdy pacjent musi zgłosić się na badanie we wcześniej wyznaczonym terminie na czczo. W przypadku badania jamy brzusznej w dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć lek Espumisan. Do badania TK nie trzeba się rozbierać – można pozostać we własnych ubraniach, należy się jednak upewnić, że są one pozbawione elementów metalowych, które mógłby zakłócić przebieg badania.

Nie musisz już czekać w długich kolejkach i marnować swojego cennego czasu i zdrowia w oczekiwaniu na swoją tomografię komputerową. Przekonaj się, że wybrane placówki w Polsce, takie jak Tomma oferują swoim pacjentom wysokiej jakości badania z zakresu tomografii komputerowej dostępne od ręki: https://tomma.com.pl/badanie/tk/. Skorzystaj z wyjątkowej jakości badań oferowanych przez wyspecjalizowane placówki diagnostyki obrazowej Tomma, które rozlokowane są na terenie całej Polski – w większych i mniejszych miastach.

Tomma Diagnostyka Obrazowa świadczy usługi już od 1991 roku i w tym czasie zdobyła uznanie pacjentów w całej Polsce. Placówki Tomma stawiają na komfort i bezpieczeństwo każdego pacjenta, a także na sprawne wykonanie każdej tomografii komputerowej lub innego badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Tomografia komputerowa w Tomma realizowana jest na najnowocześniejszym sprzęcie, a osoby odpowiedzialne za jej wykonywanie są odpowiednio przeszkolone w tym zakresie.

Wybierz się na swoją tomografię komputerową do placówki Tomma zlokalizowanej najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i poznaj zupełnie nową jakość świadczenia usług medycznych. Dołącz do grona zadowolonych pacjentów, u których tomografia komputerowa przywodzi na myśl same pozytywne doświadczenia. Zarejestruj się już dziś i nie odwlekaj konieczności wykonania tomografii komputerowej w nieskończoność. Twoje zdrowie zależy od czasu udania się na to ważne badanie diagnostyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj