Badania profilaktyczne

0
33
jgfds

Badania profilaktyczne pozwalają wykrywać zmiany chorobowe w organizmie człowieka, dlatego warto je wykonywać dość często minimum raz w roku. Najgorszej jest z cholesterolem całkowitym, który może szybko rosnąć jeżeli źle się odżywiamy i prowadzimy nie unormowany tryb życia. Program badań profilaktycznych obejmuje następujące badania:

Cholesterol, triglicerydy, kwas moczowy, cukier na czczo, aktywność GGTP, OB

Badania profilaktyczne pozwalają szybko uzyskać o stanie zdrowia pacjenta w sposób ogólny. Dobrze jest jak jeszcze w badaniach profilaktycznych zrobi się morfologię krwi, która pozwoli na wykrywanie chorób związanych z białymi i czerwonymi krwinkami. Niektóre choroby szybko się rozwijają, a inne wolniej.

Należy stosować w swoim kalendarzu czas zawsze na badania profilaktyczne. Zwłaszcza ważne jest to w sytuacji kiedy wiemy, że mamy już gdzieś zaniżone lub podwyższone wyniki. Badania profilaktyczne robione są w laboratorium i pobierana jest krew za pomocą strzykawki i próbek laboratoryjnych. Każde badanie ma osobą próbkę i przylepiana jest do niej inna etykietka z danym badaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here