Jak kompleksowo dbać o układ moczowy?

0
442

Ciągle zajęci, ciągle zabiegani… Są dni, kiedy w pracy nie ma czasu, aby na spokojnie zjeść drugie śniadanie, napić się wody? Albo… pójść do toalety? Brzmi absurdalnie, a jednak nie jest to sytuacja rzadka! Zaniedbujemy zdrowie układu moczowego. Jakie przewiny zdarzają nam się najczęściej? Co mogę zrobić dla poprawy samopoczucia?

Jak sobie pomóc?

Pamiętajmy, że odpowiednia ilość i jakość przyjmowanych płynów nawadniających jest w stanie pomóc na dysfunkcje różnych odcinków układu moczowego: pęcherza, moczowodów oraz nerek. Dobre nawodnienie to dla układu moczowego usuwanie nadmiaru wody, odpowiednia resorpcja składników odżywczych, sprawne i regularne odprowadzenie związków toksycznych, stały proces wypłukiwania bakterii uropatogennych (częste oddawanie moczu o prawidłowych parametrach to duża szansa na uniemożliwienie bakteriom przyleganie do ścian dróg moczowych).

zdrowersi jak kompleksowo dbac

Istnieją gotowe mieszanki ziołowe, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie całego układu moczowego. Do poprawy kondycji nerek polecamy szczególnie mieszankę Zielarni Suwalskiej, którą znajdziesz tutaj: https://zdrowersi.pl/4788-nerki-zielarnia-suwalska-autorska-mieszanka-250g.html – pomoże oczyścić nerki i drogi moczowe z toksyn oraz zapobiec stanom zapalnym, usprawni filtrację. Są dostępne również mieszanki: Pęcherz, Otyłość, Kamica nerkowa szczawianowa, Kamica nerkowa moczanowa, Kamica nerkowa fosforanowa, Nadmiar wody w organizmie, Dna moczanowa, Zapalenie stawów, Zdrowe życie, które bezpośrednio lub pośrednio regulują metabolizm, pracę nerek, oczyszczają drogi moczowe, usprawniając detoksykację organizmu.

Pamiętaj jednak, że picie najskuteczniejszych na świecie ziół nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeżeli nie ulegną zmianie codzienne szkodliwe nawyki. Sprawdź poniżej, na co należy zwrócić uwagę dla zdrowia układu moczowego.

Unikaj szkodliwych nawyków!

Incydentalne choroby układu moczowego mogą przydarzyć się każdemu i powodów jest mnóstwo. Natomiast jeśli dopadają nas najczęstsze choroby układu moczowego jak np. kamienie nerkowe czy nawracające zakażenie układu moczowego (ZUM) i widzimy już pewną „prawidłowość”, koniecznie należy przeanalizować swoje nawyki, aby sprawdzić, co jest przyczyną nawracających problemów urologicznych. Do najczęstszych zaniedbań należą m.in.:

1. Spożywanie produktów zakwaszających organizm

Przedłużające się zakwaszenie organizmu (ciągłe i częste spożywanie produktów o niskim pH bardzo obciąża nerki i może doprowadzić do ich niewydolności!)

2. Niskie nawodnienie organizmu

Niskie nawodnienie powoduje zagęszczenie moczu. Może być przyczyną powstawania kamieni. A ponadto ograniczone zostaje usuwanie substancji toksycznych z organizmu.

3. Wstrzymywanie moczu

Zastój moczu, cofanie się moczu do moczowodów i nerek… Nie sprzyja to oczyszczaniu dróg moczowych a wręcz przeciwnie – stanom zapalnym i rozwojowi bakterii uropatogennych.

4. Niecałkowite opróżnianie pęcherza

Pośpiech nie sprzyja również zdrowiu pęcherza. Niedokładne opróżnianie pęcherza może powodować zaburzenia w jego pracy, rozwój i wnikanie bakterii chorobotwórczych w błonę komórkową dróg moczowych.

5. Zaniedbywanie w leczeniu chorób i nieprzestrzeganiu diety, np. w przypadku cukrzycy, dny moczanowej, osteoporozy, rozrostu gruczołu krokowego, otyłości.

Wszelkie zaburzenia metaboliczne mają swoje odzwierciedlenie m.in. w składzie krwi, pracy nerek, poziomie filtracji moczu i jego składzie. Nadmierne wytrącanie się związków fosforanowych, moczanowych czy szczawianowych prowadzi do tworzenia się tzw. kamieni.

6. Niewłaściwa higiena sfery intymnej lub nadmierna higienizacja (!!!)

Obydwie skrajności mogą stać się przyczyną rozwoju zakażenia bakteryjnego. Przy niewłaściwej higienie i powyższych niewłaściwych nawykach wniknięcie bakterii do układu moczowego to nietrudna sprawa.

Świadomość czynników mających szkodliwy wpływ na kondycję pęcherza i nerek to pierwszy krok ku zdrowiu układu moczowego. Zmiana niekorzystnych nawyków to drugi i najważniejszy – wytrwałości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj