Woda a odchudzanie – ciekawe badanie

0
32
najzdrowsza woda

Często słyszymy, że picie ogromnych ilości wody może w cudowny sposób pomóc nam schudnąć. Nie oznacza to jednak, że opróżnianie firmowego baniaka z wodą i bieganie do łazienki co 10 minut jest najlepszą metodą na skuteczne odchudzanie.

Owszem, woda to wspaniały sojusznik odchudzania, ale nie jest ona w stanie cudownie Cię wyszczuplić, jeśli Twoje pozostałe nawyki żywieniowe są niewłaściwe.

woda jaka

Badanie przeprowadzone przez University of North Carolina wykazało, że osoby, które regularnie piją wodę, zjadają około 200 kalorii mniej w ciągu dnia, niż osoby, które piją inne napoje.

Dodatkowo, pijąc czystą wodę, spożywasz automatycznie znacznie mniej kalorii

Znacznie mniej, niż gdy wybierasz słodzone napoje lub soki. Tym samym, jesteś w stanie ?zaoszczędzić nawet 800  kcal w ciągu dnia. Picie lodowatej wody również może pomóc w odchudzaniu i spalaniu kalorii.

Niemieckie badania wykazały, że wypijanie 6 szklanek zimnej wody dziennie, poprawia spoczynkowy metabolizm i pozwala spalić dodatkowe 50 kcal każdego dnia. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, że organizm musi ogrzać chłodny napój. Sama zdecyduj, czy 50 kcal jest wart picia lodowatej wody, czy może lepiej wybrać schody