Jak spalić tłuszcz z dolnej części brzucha, albo ud?

0
1367
tluszcz a

Jeżeli kiedykolwiek zdarzało Ci się spalać tłuszcz to zapewne dostrzegłeś, że w pewnym momencie mimo tego, iż większość tkanki tłuszczowej udało Ci się naprawdę pozbyć to jednak okazuje się, że mimo wielu wyrzeczeń i długiej redukcji jednak cały czas jedno miejsce stoi w miejscu bardziej i jakoś ten tłuszcz nie chce się spalać. Zapewne zastanawiasz się nad pewnym faktem, czyli dlaczego tak się dzieje? Powiem tyle, że przejrzałem sporo materiałów w internecie i dawno takich bzdur nie czytałem, nawet osoby, które wyglądają na fachowców w tej dziedzinie to nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.(może to przez stosowanie wspomagaczy farmakologicznych?

Po prostu spal tłuszcz ?

W całym filmie Mariusz rozwodzi się nad tym czym jest tłuszcz, a jedyną poradę jaką daje to „pal tłuszcz dalej”. Jakby nie patrzeć to naprawdę „fachowa” pomoc ze strony Mariusza. Wiele osób męczy się z tym, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej, a Mariusz jedyne co im mówi, to działaj dalej. Na szczęście ja nie zamierzam tutaj Wam wmawiać nie wiadomo czego, ponieważ jeżeli naprawdę męczycie się ze zrzuceniem tkanki tłuszczowej i zostaje Wam jedno miejsce to raczej robicie coś nie tak.

Pozbywanie się nadmiaru tłuszczu z jednego miejsca

Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej może być uciążliwa. Dlatego wszystkie osoby, które chcą powalczyć z nadmiarem tłuszczu w problematycznych rejonach muszą pamiętać, że tłuszcz jest niesamowicie ważnym składnikiem w ludzkim organizmie, ale trzeba pamiętać o tym, że my sami mamy naprawdę ogromny wpływ na to jak zachowują się nasze komórki tłuszczowe i gdzie one się odkładają.

Jeśli chodzi o ten uporczywy brzuch to największym problemem jest tutaj insulina,zaś w przypadku ud, pośladków i bioder to głównie odpowiedzialny jest za to estrogen. Dlatego też mężczyźni mają problem częściej z oponką na brzuchu, a kobiety z biodrami, pośladkami i udami. W przypadku kobiet ma to jeszcze podwaliny genetyczne, ponieważ kobieta musi mieć magazyn energetyczny na czas wystąpienia ciąży. Dodatkowo dochodzą do tego zmiany hormonalne podczas cyklu menstruacyjnego, które doprowadzają do tego, że tłuszcz po prostu odkłada się w tamtych miejscach. Trzeba jednak pamiętać, że sam tłuszcz w tych, typowych, kobiecych miejscach nie jest szkodliwy, a na pewno nie tak jak ten na brzuchu.

Co zrobić, aby pozbyć się tłuszczu z problematycznych miejsc?

Często można usłyszeć, że makroskładniki są nieważne, że każdy produkt jest taki sam, a indeks glikemiczny nie ma znaczenia. No właśnie, że to wszystko ma znaczenie i to bardzo duże.  Nie mówię tutaj o tym, żeby jeść niezdrowo, ale bardzo dużo osób dostarcza organizmowi mnóstwo cukrów prostych, zamiast skupiać się na wielocukrach. O tematyce diety i węglowodanów pisałem szerzej nieco wcześniej. „Oponka” na brzuchu powstaje poprzez insulinę, a właściwe bierze się na wskutek oporności insulinowej. Ze względu na nadmiar spożywanych węglowodanów, a zwłaszcza węglowodanów prostych tkanki przestają być wrażliwe na insulinę. Dlatego zastosowanie diety, gdzie będzie naprawdę niewiele węglowodanów będzie znacznie efektywniejsze w spalaniu tkanki tłuszczowej, ale musicie pamiętać, że jeżeli chcecie zachować tkankę mięśniową to węglowodany będą Wam potrzebne, ponieważ niedobór glikogenu spowoduje rozpad tkanek mięśniowych.

Dodatkowo nie tylko sam nadmiar cukrów prostych ma na nas zły wpływ. Bardzo negatywnie na stan tłuszczu na brzuchu wpływają tłuszcze nasycone, a raczej ich nadmiar. Osobiście nie jestem zwolennikiem wyzbywania się ich z diety, ponieważ tak samo jak cukry proste są potrzebne, tak samo tłuszcze nasycone też są potrzebne, jednak jestem zdania, że nie powinno być ich za dużo w diecie, chyba że stosujecie metodę Flexible Diet, ponieważ w tym przypadku zasady są nieco inne.

Jeżeli chodzi o kobiece problemy z odkładającym się tłuszczem na udach, pośladkach i biodrach to powinny one zadbać w głównej mierze o odpowiednią dietę, starając się unikać przy tym produktów bogatych w estrogen takich jak np. soja.

Genetyka i komórki tłuszczowe

Oczywiście wszystko też jest powiązane z genetyką i ilością komórek tłuszczowych w danym obszarze. Jeśli jesteś osobą, która boryka się z problemem nadwagi od dłuższego czasu to musisz wiedzieć, że ilość komórek tłuszczowych nigdy się już Ci nie zmniejszy. Nawet jak osiągniesz wymarzoną sylwetkę to zawsze Twoje ciało będzie miało tendencje do odkładania się tłuszczu w pewnych rejonach ciała, ze względu na ilość komórek tłuszczowych w tym miejscu. Jeżeli wystąpiła już raz tendencja do odłożenia się tkanki tłuszczowej na brzuchu to zawsze tak będzie, że będzie się go gromadziło tam więcej, ponieważ powstało tam najwięcej komórek tłuszczowych. Ilość komórek tłuszczowych ma swoje podstawy w genetyce, jednak jest również zależna od nas. Właśnie poprzez nadmierne spożywanie tłuszczów nasyconych i cukrów prostych może powstawać więcej komórek tłuszczowych. Jeśli nawet schudniecie to komórki tłuszczowe pozostaną, ale będą one puste i zawsze ten tłuszcz będzie mógł powrócić, dlatego tak istotna jest odpowiednia dieta. Postaraj się nie nabierać nigdy nadmiaru tkanki tłuszczowej, żeby nie musieć być, aż tak rygorystycznym pod względem diety, w swoim życiu.

Szczerze mówiąc istnieje kilka sposobów na pozbycie się takiego nadmiaru komórek tłuszczowych i można się ich selektywnie pozbyć, ale trzeba będzie skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak:

  • Lipoliza ultradźwiękowa
  • Krolipoliza
  • Zimny laser

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj