Skuteczna dieta dla zdrowej cery. Z czym to się je?

0
670
zadbaj o zdrową cerę

Wszyscy chcemy wyglądać młodo, to żaden grzech. O piękną cerę chcą zadbać również osoby cierpiące na różnego rodzaju nadwrażliwość. Pytanie tylko, jaka jest najlepsza dieta dla zdrowej cery?

Wydaje się oczywiste, że odpowiedni styl życia ma duży wpływ na jakość cery. Papierosy czy zbyt częsta ekspozycja na słońce również robi swoje. Warto zatem rozważyć wprowadzenie pewnych zmian w codziennych przyzwyczajeniach. Jednakże to nie wystarczy. Ewentualnym zmianom muszą jeszcze towarzyszyć odpowiednie składniki odżywcze i praktyczna dieta dla zdrowej cery. O czym dokładnie mowa?

Składniki mineralne na procesy starzenia

Witamina C to świetny antyoksydant. Chroni przed działaniem wolnych rodników, które przyśpieszają procesy starzenia organizmu. Widać to zwłaszcza na skórze. Naturalna witamina C zapewnia odporność i wspomaga regenerację skóry, podobnie jak witamina PP. Ma dobre właściwości złuszczające oraz przeciwzapalne. O ile witaminę C dostarczą świeże cytrusy, o tyle drugi wspomniany składnik jest obecny w mięsie wołowym i wątróbce. Kto jednak wolałby unikać takich potraw, groszek zielony, suche ziarna fasoli czy tradycyjne ziemniaki również stanowią sprawdzone źródło witaminy PP.

dieta dla ładnej cery

O gładkość i piękny kolor skóry zadba witamina E. Pomoże też w natłuszczeniu. Ten pożyteczny składnik mineralny na cerę zawierają pestki dyni na przykład. Warto je dodać do codziennej diety, aczkolwiek nie należy z nimi przesadzać. Są dość kaloryczne.

Kwas hialuronowy w tabletkach

Poza wprowadzeniem jak największej ilości naturalnych składników mineralnych dietę dla skóry można wesprzeć poprzez suplementację. Chodzi o tabletki stworzone z myślą o wzmocnieniu starań w utrzymaniu zdrowej cery. Jak zwiększyć elastyczność skóry? Służą do tego pożyteczne kwasy tłuszczowe, które można spożywać w ramach suplementacji właśnie.

Cenny kwas hialuronowy w tabletkach wiąże wodę w ilości nawet 6 litrów na 1 gram, a to oznacza wręcz fenomenalne nawilżenie skóry. W ten sposób można również zapewnić normalizację wydzielania łoju, co poprawia ogólną kondycję skóry. Prawidłowe nawilżenie natomiast wzmacnia jej jędrność i spowalnia procesy łuszczenia.

Co to jest hydrolizat kolagenu?

To rodzaj białka strukturalnego. Każda dieta dla zdrowej cery powinna go uwzględnić. Jest to ważne ze względu na konkretne aminokwasy, które tworzą kolagen. Glicyna, prolina i hydroksyprolina mają nieoceniony wpływ na skórę, ale i paznokcie oraz włosy.

Suplementacja kolagenu w codziennej diecie jest istotna zwłaszcza w wieku średnim, ponieważ naturalna produkcja tego składnika stopniowo zanika. Zdrowy hydrolizat kolagenu w proszku to dobry pomysł na suplementację. Można go dodać do porannego soku z cytrusów. Taka forma kolagenu cechuje się rozpuszczalnością, więc nawet pyszny chłodnik z groszku można w ten sposób ubogacić. Co równie istotne, suplement nie zawiera glutenu oraz laktozy. Opiera się na w pełni naturalnych substancjach, tak więc nie ma mowy również o GMO.

Zbilansowana dieta dla zdrowej cery

Powyższe to raczej tylko wstęp do tematu. Niemniej dobrze nakreśla podstawowe zapotrzebowanie organizmu, jeśli interesuje nas dieta dla zdrowej cery. Tabletki na prawidłowe nawilżenie skóry z kwasem hialuronowym są naprawdę skutecznym suplementem. Hydrolizat kalogenu w proszku zaś stanowi dobry kierunek na spowolnienie procesów starzenia. Niemniej i tak podstawą powinny być zrównoważone posiłki. Owoce z witaminą C, warzywa strączkowe pełne witaminy PP czy marchewki lub żółta papryka ze względu na beta-karoten, który pomaga utrzymać zdrową cerę. Skuteczna dieta na skórę powinna się od tego zacząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj