Apteczka na majówkę – co warto spakować na wyjazd?

0
532
zdrowotny zestaw podręczny na majówkę w tym apteczka

Najbardziej wyczekiwany weekend w roku już coraz bliżej. Po długich miesiącach spędzonych w domu wszyscy niecierpliwie zaczynają planować majowe wyprawy – w góry, nad morze, czy choćby do podmiejskiego parku.

Przyroda, za którą tak tęsknimy może mieć jednak dla nas niespodzianki. Ukąszenia, użądlenia, otarcia, oparzenia – na wszystkie nieprzyjemne przygody można się odpowiednio przygotować. Wygodne buty, ubrania na każdą pogodę, pożywny prowiant, a na nieprzewidziane wypadki dobrze wyposażona apteczka, w której znajdzie się pierwsza pomoc dla dorosłych i dzieci.

Podstawa każdej apteczki

Co powinno znaleźć się w każdej apteczce na majówkę? To leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, Choć nikt nie chce chorować w czasie wyjazdu, lepiej być przygotowanym. Na liście do zabrania powinny się znaleźć termometr, leki na bazie paracetamolu i ibuprofenu. Jedzenie poza domem może różnie zadziałać, zwłaszcza na brzuszki najmłodszych turystów, dlatego niezbędne są także leki na biegunkę. Przydadzą się również środki na zgagę i ułatwiające trawienie. Każdy rodzic stara się mieć oczy dookoła głowy, ale upadek lub stłuczenie zawsze może się wydarzyć. W apteczce trzeba mieć wodę utlenioną lub preparat dezynfekujący, plastry, bandaż elastyczny i żel na stłuczenia.

Na łonie natury

Nie tylko my cieszymy się z nadejścia wiosny. Ta pora roku to niestety także powrót dokuczliwych owadów, a przede wszystkim – kleszczy. Borelioza i odkleszczowe zapalenie opon mózgowych, czyli choroby roznoszone przez te niepozorne pajęczaki, to coś, czego każdy wolałby uniknąć. Dlatego obowiązkowym punktem apteczki muszą być środki odstraszające owady i kleszcze, Przydatny może być też żel lub maść na ukąszenia. W przypadku uczulenia na jad pszczeli obowiązkowe są leki zalecone przez lekarza (adrenalina w ampułkach, leki przeciwhistaminowe).

Aby cieszyć się słońcem

Kiedy wszyscy trzymają kciuki, aby majówka była słoneczna, wielu z nas zapomina, żeby się właściwie przygotować. Skóra, wyjątkowo delikatna po zimie, wymaga szczególnej ochrony. W apteczce na wyjazd powinny znaleźć się kosmetyki z filtrem SPF. To dopiero początek sezonu, więc koniecznie trzeba sięgnąć po kremy z wysokim filtrem (SPF 30 lub wyższy), by nie dopuścić do oparzenia słonecznego.

Sam krem przeciwsłoneczny nie wystarczy, jeśli nie będzie regularnie stosowany, aplikację trzeba powtarzać co kilka godzin. Na wszelki wypadek, jeśli nie uda się uniknąć nadmiernego opalania, warto zabrać środki łagodzące z D-pantenolem. Po długim przebywaniu na słońcu, zwłaszcza w połączeniu z aktywnością fizyczna, można sięgnąć po elektrolity – pamiętaj o nich, pakując apteczkę.

Wygodne zakupy

Zebrała się długa lista zakupów? Najprościej skorzystać z oferty online. Apteka internetowa to możliwość spokojnego przejrzenia listy zakupów, porównania dostępnych środków, sprawdzenia, jak ich skuteczność oceniają inni kupujący i porównania cen. Unikasz stania w kolejce i ponaglających spojrzeń, a zyskujesz tyle czasu na decyzję, ile potrzebujesz. Zakupy zrobisz wtedy, kiedy będzie dla Ciebie wygodnie, o dowolnej porze dnia, a zaoszczędzony czas możesz poświęcić planowaniu wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here