Czym jest chlorek magnezu i jakie posiada niepomierne zalety

Chlorek magnezu należy do jednej z łatwiej przyswajalnych form pierwiastków magnezu oraz chloru – oba związki należą do ważnych dla naszego organizmu oraz wpływają pozytywnie na działanie naszego organizmu, zwłaszcza stosując je regularnie w przypadku, gdy cierpimy na niedobór magnezu. Chlorek magnezu, znany również pod nazwą soli magnezowej posiada niezwykłą łatwość w przyswajaniu go przez organizm ludzki – sól magnezową można stosować w czasie kąpieli lub masażu, pełni ona wtedy dodatkową funkcję relaksującą. Sole rozpuszczalne są stosunkowo łatwiej i szybciej przyswajane przez organizmzdro, w porównaniu do soli nierozpuszczalnych.

Chlorek magnezu wizualnie przypomina przezroczyste płatki lub kryształy nie posiadające zapachu i z łatwością rozpuszczające się w wodzie – dzięki temu że zarówno magnez jak i chlor należą do ludzkich mikroelementów, chlorek pełni funkcję szybkiej i łatwej formy przyswajalności tego pierwiastka. Jeżeli pacjenci mają problem z nietolerancją magnezu w formie doustnej lub organizm ich posiada słabą przyswajalność magnezu z przewodu pokarmowego optymalną kuracją może być kuracja skórna. Dzięki regularnym kąpielom w solance w szybki i przyjemny sposób uzupełnimy nasze niedobory magnezu oraz będziemy mogli się cieszyć innymi wartościowymi właściwościami chlorku magnezu. Jednakże jakie są główne zalety wchłaniania magnezu przez skórę?

  • stosowanie chlorku magnezu jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne dla naszego zdrowia
  • jeżeli mamy wrażliwy żołądek dobrym wyborem będzie decyzja na terapię skórną, gdyż stosowanie tabletek z magnezem często podrażnia takim osobom ściany żołądka, przez co działanie tabletki może być ograniczone przez wpływ kwasów żołądkowych
  • kuracja skórna zapewnia lepsze wchłanianie magnezu
  • pomija nasz układ pokarmowy nie integrując w niego
  • nasza skóra zdolna jest do czerpania składników odżywczych a następnie przez krwioobieg rozprowadzania ich do organizmu

Jeżeli mamy od jakiegoś czasu problemy z koncentracją, odczuwamy bóle lub zawroty głowy, częściej występują skurcze mięśni czy kołatanie serca, a nawet zauważyliśmy w sobie stany depresyjne – jest to widocznym znakiem tego, iż cierpimy na niedobór magnezu, warto w takim momencie sięgnąć po kurację chlorkiem magnezu.

Zróżnicowane działanie chlorku magnezu i jego zalety

Chlorek magnezu już w 1915 został określony jako związek posiadający działanie wzmacniające. Ma niesamowitą zdolność regeneracji ran oraz ich gojenia przy ich oczyszczaniu. Stosowanie chlorku magnezu w formie kuracji skórnej wspiera leczenie takich chorób jak: łuszczyca, skurcze mięśni, zaburzenia snu, zaburzenia krążenia krwi, migreny, stany lękowe oraz depresyjne czy nawet zaburzenia pamięci. Chlorek magnezu najbardziej skuteczny jest w formie stosowania miejscowego, na skórze, w postaci znanej jako oliwka magnezowa – jest to stosowanie wygodne i skuteczne w łagodzeniu chorób układu nerwowego, chorób skórnych oraz tych dotyczących mięśni. Chlorek magnezu doceniany jest za jego natychmiastowe wręcz działanie prozdrowotne, dzięki wnikaniu miejscowemu przez skórę.

Dodaj komentarz