Jak zlikwidować podwójny podbródek?

0
158
ładny podbródek - zabieg - kobieta

Podwójny podbródek to utrapienie ogromnej części kobiet w średnim i starszym wieku. W przypadku rodzinnych predyspozycji czy nadwagi często można go zauważyć również u młodszych osób. Dodatkowy fałd uwidaczniający się na podbródku zaburza owal twarzy i wyraźnie pogarsza jej wygląd. Czy można usunąć podwójny podbródek? Nasz ekspert z Kliniki Neonia uspokaja: „Jest wiele skutecznych sposobów usuwania podwójnego podbródka”.

Podwójny podbródek – dlaczego powstaje?

Za powstawanie podwójnego podbródka odpowiada głównie postępująca z wiekiem degradacja włókien kolagenowych. Skóra staje się mniej napięta, co powoduje uwypuklenie tkanki w obszarze podbródka. Problem występuje częściej u osób z nadwagą i stosujących niewłaściwą dietę, na przykład z nadmierną zawartością soli. Duże znaczenie ma również postawa ciała. Garbienie się, wciskanie głowy w ramiona i częste opuszczanie głowy powodują osłabienie mięśni szyi i uwidacznianie dodatkowego fałdu na podbródku. Do tego dochodzą oczywiście czynniki genetyczne, anatomia szyi i żuchwy, jak również choroby przewlekłe takie jak choroby tarczycy.

Kriolipoliza podbródka i lipoliza iniekcyjna podbródka

Jedną z metod wykorzystywanych w likwidacji drugiego podbródka jest kriolipoliza, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej. Niska temperatura powoduje apoptozę adipocytów i uwalnianie cytokin, które wywołują miejscowy stan zapalny i odgrywają w tym przypadku bardzo ważną rolę. Umożliwiają bowiem degradację nadmiaru tkanki tłuszczowej w podbródku.

Tłuszcz uwolniony z rozpadłych komórek jest wchłaniany do układu limfatycznego. Najwyższej klasy sprzęt hi tech, który można już znaleźć w niektórych klinikach medycyny estetycznej w Polsce, jest wyposażony w głowice do kriolipolizy o różnych kształtach dopasowanych do obszarów zabiegowych. Niewątpliwą zaletą kriolipolizy jest to, że proces redukcji tkanki tłuszczowej nie zachodzi nagle, tylko stopniowo. Dzięki temu nie mamy tutaj problemu z wiotkością skóry, która występuje u osób poddających się chirurgicznym zabiegom wyszczuplającym. Pierwsze efekty kriolipolizy można zauważyć już po jednym zabiegu. Bardzo podobnie działa lipoliza iniekcyjna, z tym że w tym przypadku działamy na tkankę za pomocą specjalnych preparatów powodujących rozpad komórek tłuszczowych.

Jak ujędrnić podbródek?

U osób z drugim podbródkiem doskonale sprawdzają się również zabiegi ujędrniające. Są one polecane w szczególności wtedy, kiedy występuje problem wiotkiej skóry. Jedną z metod, które można zastosować w takim przypadku, jest Hifu Kraków to miasto gdzie często jest wykonywany ten zabieg, w którym stosuje się zogniskowane ultradźwięki. Jest to procedura całkowicie nieinwazyjna, której efektem jest lifting podbródka oraz trwała przebudowa skóry właściwej. Niewątpliwą zaletą Hifu jest to, że jest to zabieg jednorazowy, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Żeby zwalczyć problem drugiego podbródka, warto też spróbować zabiegów laserowych, radiofrekwencji mikroigłowej lub fali radiowej. Są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o regenerację komórkową i syntezę kolagenu, co dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na ogólną kondycję skóry. Bardzo polecanym zabiegiem jest również endermologia, czyli podciśnieniowy masaż tkanek głębokich. Sprawdzi się wtedy, gdy przyczyną podwójnego podbródka jest obrzęk. U klientek, u których występuje duża wiotkość skóry na podbródku, można zastosować nici liftingujące PDO. Wprowadza się je w głąb skóry i zakotwicza do tkanki podskórnej, aby wymodelować podbródek. Substancja, z której są wykonane, zwiększa też produkcję kolagenu i elastyny.

Likwidacja drugiego podbródka – kiedy efekty?

W zależności od metody likwidacji drugiego podbródka, na którą się zdecydujemy, efekty będą widoczne od razu lub po kilku powtórzeniach. Na przykład laser frakcyjny, radiofrekwencja, lipoliza iniekcyjna czy endermologia to procedury, które wykonuje się w seriach. Z kolei nici liftingujące i Hifu to jednorazowe zabiegi. Jeśli chodzi o kriolipolizę, to zazwyczaj również wykonuje się jeden zabieg.

W przypadku niektórych metod na ostateczne rezultaty trzeba nieco poczekać, ponieważ musi dojść do wzmocnienia struktury skóry właściwej. Jest tak na przykład przy zabiegach laserowych. Ponieważ możliwości jest bardzo dużo, warto w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj