Zdrowa woda alkaliczna – źródło życia

0
2115
najzdrowsza woda

Dużo mówi się o tym, że powinniśmy pić dużo wody. Ale niewiele znajdziemy informacji o tym JAKĄ tę wodę powinniśmy pić. Moja mama po ataku kamicy nerkowej trafiła do szpitala, gdzie lekarz powiedział jej, żeby starała się unikać wody wysokozmineralizowanej. Drugi lekarz w przychodni z kolei stwierdził, że powinna unikać picia wody z kranu…

Zainteresowana tematem postanowiłam poczytać o wodzie w Internecie i znalazłam ciekawą stronę o wodzie Jaka woda jest zdrowa, która moim zdaniem pomoże mamie (i nie tylko jej) zwalczyć chorobę nerek i poprawić stan zdrowia. Podstawą naszego życia jest woda, to wiemy wszyscy, jeszcze ze szkoły. Człowiek rodząc się, ma w swoim organizmie 90% wody i pH 7,45. Dorosły – 70%, a wraz z dojrzewaniem wzrasta też zakwaszenie organizmu.

Zdrowa woda a starzenie się ciała

Starzenie naszego ciała, to nic innego jak proces utraty płynów w organizmie.
Woda ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu, wszystkie procesy metaboliczne zachodzą właśnie w płynach ustrojowych, czyli w krwi, limfie, płynach komórkowych, a także w ślinie, sokach żołądkowych moczu i żółci. Niezbędny zatem jest stały poziom płynów i właściwe stężenie elektrolitów. Warto mieć świadomość, że woda, którą pijemy na co dzień, ma obcą strukturę dla organizmu.

zakwaszenie organizmu

Wynika to z tego, że spożywamy duże ilości kawy, herbaty, soków z kartonów i napojów gazowanych. Często to zamiast nawadniać organizm doprowadza do jego odwodnienia. To z kolei narusza równowagę wodno-elektrolitową. Dlatego tak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody wysokiej jakości.

Kwasowość w organiźmie z powodu słabej jakości wody

Nadmierna kwasowość osłabia wszystkie komórki organizmu, wpływa na powstawanie takich chorób jak cukrzyca, migrena, nowotwory, kamica nerkowa i żółciowa, dna moczanowa, reumatyzm. Zakwaszenie organizmu zmusza go do pobierania wapnia, sodu, potasu i magnezu – z naszych organów i z kości, bowiem w ten sposób nasze ciało próbuje zneutralizować kwasy i wyeliminować je. Co najgorsze – ten stan przebiega całkiem bezobjawowo.

Co wpływa na zakwaszenie organizmu?

Po pierwsze nieodpowiednia dieta, bogata w mięsa, pieczywo, kawę i słodycze, po drugie – codzienny stres, życie w pośpiechu. Organizm magazynuje toksyny i kwasy w tkance tłuszczowej. Jednocześnie poprzez tkankę tłuszczową izoluje najważniejsze organy, czyli serce, nerki i wątrobę przed dostępem substancji toksycznych. Można więc powiedzieć, że tycie jest w jakimś sensie sposobem na ratowanie organizmu. Ale otyłość z kolei źle wpływa na jego funkcjonowanie, więc na pewno trzeba szukać innej drogi. Dodajmy, że odkwaszenie organizmu może ułatwiać pozbycie się tkanki tłuszczowej. Właściwie każda dieta powinna rozpoczynać się od niwelowania nadmiaru kwasów.

woda alkaliczna

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszanie objawia się problemami z koncentracją, odczuwaniem zmęczenia, spadkiem odporności i rozdrażnieniem. Takie środowisko jest wręcz idealne do tworzenia się wielu chorób, także zmian grzybiczych, co może prowadzić do powstawania zmian nowotworowych. Najlepszą metodą odkwaszenia organizmu jest unikanie stresu, aktywność fizyczna, właściwa dieta i picie wody o odczynie alkalicznym. Taka woda ma właściwości przeciw-utleniające, usuwa z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się komórek.

Zasadowa woda alkaliczna

Naukowiec, który wymyślił wodę zasadową (alkaliczną) Sang Whang, stwierdził, że nie ma możliwości jej przedawkowania – nadmiar zostanie wydalony przez nerki poza nasz organizm. Woda alkaliczna od wielu lat stosowana jest przez mieszkańców Japonii i Korei. Długość życia ludzi z tamtego rejonu jest wyjątkowo długa, a naukowcy japońscy twierdzą, że zmiana wody na zasadową może przywrócić właściwe pH organizmu już w kilka tygodni.

Gdzie kupić wodę alkaliczną?

Wodę można alkalizować za pomocą jonizatorów lub poprzez dodawanie zasadowych minerałów. Już po 2 tygodniach regularnego picia wody alkalicznej można zaobserwować wzrost pH w ślinie i w moczu. To wytwarza prawidłowe środowisko do funkcjonowania organizmu.

jaka woda zdrowa

Woda alkaliczna jest najprostszym sposobem również na odpowiednie nawodnienie organizmu, poleca się ją osobom odchudzającym się, ludziom starszym i dzieciom. Jak twierdzą naukowcy woda zasadowa jest trzy razy lepiej wchłaniana, w porównaniu do tej z kranu, czy wody butelkowanej. Jest to bardzo tanie i mało kłopotliwe w zdobyciu lekarstwo. Nie zamierzam przejść obok tematu obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj